Internetowe strony naszej rodziny 

- stary konkurs 

Jeszcze starszy konkurs na Logo naszych zjazdów, ze względu na kompletny i ciągły brak zainteresowania zostaje zepchnięty na bardzo daleki plan, choć trwa nadal !!! STARY konkurs na internetową stronę opisującą inne fragmenty życia naszej wielkiej rodziny Kajaków ZNALAZŁ wreszcie zrozumienie i pojawiły się dwie "pierwsze jaskółki":

BLOG o swoich pociechach i całej rodzince Agnieszki i Szymona Bieleckich mieszkających obecnie w Luksemburgu.

Oraz strona Wojtka i Tomka Filipowskich - PATRZ LINKI

A co na to reszta naszej rodziny, może jednak pójdzie w ich ślady, więc czekam !

Dalej aktualne są uwagi o sposobie wykonania strony internetowej:

Najlepiej gdyby była zrobiona przez kogoś z rodziny i opisywała bieżące lub ważne sprawy swoje lub najbliższych. Nagrodą będzie sława i poważanie całej rodziny !!!

Jak się do tego zabrać ???

Młodsze pokolenie nie będzie miało z tym problemów, a starsze nie będzie przecież gorsze. Może razem opracują projekt i wspólnie zrealizują.

Proponuję program EdHTML ( darmowy) (w zakładce: Pomoc są kursy HTML'a), Front Page (obecnie  w nowych MS OFFICE już go nie ma) lub  Pajączek oraz darmowy i na wszystkie systemy: Nvu a także wiele innych. Dla całkowicie niezorientowanych na początek może być: WORD -napisać tak, jak chciało by się to zobaczyć, wstawić ewentualnie tło lub jeszcze rysunki, zdjęcia albo ( i ) odsyłacze ( czyli linki, hiperlinki ), następnie zapisać jako "index.htm" , wstawić na swoje  konto na darmowym serwerze www i przysłać mi nazwę tego konta -to wszystko !!! 

Zapomniałem dodać że w serwisach z darmowymi kontami www np. ONET lub ORANGESPACE są gotowe szablony do wypełnienia -zero roboty, więc do dzieła !!!

Proponuję tematy: -Moje wrażenia z ostatniego zjazdu, ewentualnie z swoimi zdjęciami, -Co nowego u nas czyli pamiętnik na bieżąco (-to teraz nazywa sie fachowo: BLOG), -Co ciekawego w moim mieście, osiedlu, czyli informacje z magla, -Postępy, nie tylko w szkole, naszych pociech, do 10 lat robią rodzice dalej młodzież, -I TAK DALEJ, i tak dalej...Na razie ciągle ze względu na brak konkurencji, jest mój projekt (nr 1) na LOGO naszych zjazdów -jak niżej (jest to plik w formacie ".gif"):

Jeżeli ktoś chciałby z niego zrobić link do naszych stron to:

  1. Należy go skopiować do katalogu gdzie znajduje się  strona do której chcemy wkleić link z naszym logo.gif
  2. W treść w kodzie HTML wkleić tekst znajdujący się poniżej w punkcie 3 (w całości) :
  3. <p align="center">&nbsp;<a href="http://kajak.czacz.webpark.pl"><img border="0" src="logo.gif" width="269" height="208"></a></p>
  4. Ewentualnie zmodyfikować położenie (tu akurat jest środek) lub ewentualnie coś innego wg. "swojego smaku"

Do wyboru jest też logo w formacie flash (ubogiego, ale zawsze coś), tzn. "logo.swf"  Wygląda podobnie, ale można jeszcze dopracować, oto ono:

 UWAGA: Jeśli jest włączony głośnik lub słuchawki to zapewne słychać w tle melodię na którą napisała Ciocia Maryla następujące słowa:

   "Niech będzie chwała i cześć Jezusowi;  Za nasze spotkanie w Czaczu; Chwała, niech będzie chwała; Tak śpiewa rodzina cała".

Jest to plik midi z orginału angielskiego (Let There Be Glory...) i troszeczkę się nie zgadza. Melodię można usłyszeć ponownie po odświeżeniu strony lub obsługując panel kontrolny poniżej. Ten sam utwór "leci" na stronie głównej ale trochę ciszej (oraz bez panela kontrolnego).