Wiktoria Kajak i jej potomkowie

-nowe, rewelacyjne fakty ze świata

     Wśród rodzeństwa naszego dziadka, wielką tajemnicą owiana była postać jego siostry Wiktorii.

 

    Dzięki poszukiwaniom i uporowi naszego krewnego z Francji sprawa się wyjaśniła w dużym stopniu. W 2004 r. EDDY KAJAK wpisał się do książki gości z apelem czy my nie jesteśmy może jego dalekimi krewnymi, których poszukuje. Nikt nie widział jakichkolwiek możliwości, nikt nie znał żadnych, innych męskich potomków Kajaków z rodziny Michała Kajaka, ojca dziadka Edwarda.

 

     Okazało sie jednak, że siostra Edwarda, Wiktoria, miała nieślubnego syna Jana, który w 1921 roku w Czaczu ożenił się z Stanisławą Sobecką i wyjechał do Francji, oto oni:

 

                                

 

    Wiemy to teraz, bo EDDY KAJAK znalazł odpis aktu ślubu cywilnego z USC w Śmiglu. Ks. proboszcz z Czacza potwierdził z księgi ślubów, że miał on miejsce w kościele 16 listopada 1921 roku, a świadkiem miał być nasz dziadek Edward.

 

   Wiktoria Kajak wyszła potem za Edwarda Jackowskiego i mieszkała w Krotoszynie. Tam też zmarła (15.07.1926r.) i leży na krotoszyńskim cmentarzu. Małgosia znalazła jej grób !!!    Oto zdjęcie tego grobu:

 

 

Są też tam prochy jej córki i zięcia. Ostatnio dowiedzieliśmy się, ze Wiktoria miała dwie córki. Oprócz Janiny Ziętek była druga, o nieznanym imieniu, która miała dwie córki z domu Borowicz, które mieszkały prawdopodobnie w Łodzi. 

 

Mamy też Akt Zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego w Krotoszynie, a oto: link do tego dokumentu.

Te informacje zamieściłem już w drzewie genealogicznym 2 ( proszę tam zajrzeć koniecznie ! )

 

    Jan Kajak  miał córkę Marię ( później Konieczny ), syna Edwarda, który miał żonę Aleksandrę (Oleńkę) z d. Galara. Niestety Ten Senior rodu Kajaków we Francji zmarł 5 grudnia 2013 roku. Bardzo nam przykro ze nie zdążyliśmy się poznać osobiście.

 Edward miał czworo dzieci; dwie córki ( Dominikę i Arletkę ) oraz dwóch synów Raymonda ( czyli Ramona ) który mieszka w Tuluzie a ma dom letniskowy w Maroku (  żona: Anne,  dzieci: Etienne i Fred ) i EDMONDA czyli właśnie EDDY'iego ( mieszka w Lille, ale ma też domek na południu Francji w Peret w Langwedocji ). Eddy i jego żona Chantal mają dwoje dzieci: Audrey i Dimitri. Audrey ma męża Christofa i synów Artura i Martina oraz córkę Milę, natomiast Dimitri ożeniony jest z Sandrą i ma córki Marysię (Maresha) oraz Eulalię. Eddy nie zna tak bardzo dobrze języka polskiego jak jego rodzice, ale bywa w Polsce i utrzymuje bliski kontakt z przyjacielem z Kielc. Właśnie dzięki niemu mam te wiadomości. Bardzo za to dziękuję.
 

A oto zdjęcia Kajaków z Francji (i Maroka)

Eddy ze swoim ojcem Edwardem:


Eddy z żoną Chantal:


Raymond ( Ramon) Kajak wraz z rodziną:

 

Rodzice Eddy'ego (czyli pradziadkowie)

 i wnuki ( Martin, Artur i Maresha ):

 

A oto najmłodsze wnuczki Eddiego:


Eddy i Twoi Rodzice, Rodzeństwo, Twoje Dzieci i Wnuki:
WITAMY z RADOŚCIĄ W RODZINIE KAJAKÓW Z CZACZA!!!